טיפים לבחירת סורגים חדשים לבית

האחריות רבה ואתם רוצים לשמור על הרכוש שלכם מצד אחד, על שלום הילדים מצד שני ועל חזות הבית מצד שלישי. אתם בוודאי תוהים אם יש דרך טובה להגן על הבית מבלי לפגוע בנראות שלו, תוך שכל בני הבית (ובעיקר הקטנטנים) מוגנים מפני נפילות או מעידות. התשובה היא בהחלט כן, ואין ספק שהדרך הטובה ביותר היא להתקין סורגים על אדן החלון. השאלה הגדולה היא איך עושים את זה נכון, ועל מה צריך לשים לב בזמן הבחירה.

עוצמה ואיכות

שני הצרכים הבסיסיים הם, כמובן, עוצמה ואיכות. כל קבלן אחראי ומנוסה שתופס פיקוד על פרויקט בנייה, בוודאי במבנה רב קומות, יודע שהתקנת סורגים היא קריטית בכל בית, ובעיקר כאשר מתגוררים בו ילדים קטנים. הסורגים, אם כן, חייבים להיות יציבים מאוד, עם חומר ציפוי ייחודי שימנע חלודה, וכמובן כדאי לוודא שההתקנה תתבצע באופן איכותי ומדויק כדי לאפשר לסורגים להתמודד עם העומסים. כאן רצוי לתת דגש גם לאיש המקצוע האמון על מלאכת ההתקנה, שכן הקיבוע חייב להתבצע באופן מקצועי ואיכותי מאוד כדי להבטיח הגנה מרבית לאורך זמן.

לא רק עניין של מחיר

סביר להניח שיש לכם תקציב מוגדר לצורך התקנת הסורגים, וטוב שכך, אבל חשוב לזכור שהמחיר הוא לא המרכיב החשוב ביותר בהחלטה שלכם. ישנן דרכים טובות לחסוך, למשל על ידי בחירת סורג שמראהו פשוט ולא בסורג מעוצב שיעלה יותר, אבל על איכות החומרים וההתקנה אתם ממש לא יכולים להתפשר. במקרים אלה כנראה עדיף לבחור באופציה היקרה יותר, אם קיבלתם המלצות טובות ואתם בטוחים בתוצאה שתתקבל וביכולת שלכם לישון טוב יותר בלילה. אגב, גם אחריות היא סוגיה חשובה, ומומלץ לבדוק מראש האם ניתנת אחריות על הרכישה ועל ההתקנה, ולכמה זמן.

עיצוב הסורג

לבסוף, שימו לב שישנם סורגים שונים העשויים משלל חומרים ובמגוון רחב של עיצובים ודגמים. לפני שאתם בוחרים בדגם מסוים על פני האחר בדקו את העיצוב ונסו להחליט האם העיטור, הטקסטורה או הסגנון מדברים אליכם. אתם יכולים לבחור בדגם פשוט או קלאסי, ביוקרתי או בזול ביותר, וכל בחירה היא טובה – אם אתם שלמים עמה. אל תנסו לשכנע את עצמכם שאם הסורגים נמצאים מחוץ לבית אין טעם להשקיע בעיצוב, בעיקר כי זה לא נכון. כשאתם נשענים לאחור עם חלון פתוח, נהנים מהבריזה הנעימה, הסורגים הופכים לחלק מהנוף, כך שאין סיבה לבחור בסורגים לא אסתטיים.