כך תפתחו עסק מבלי לפשוט רגל

אם יש משהו שאנחנו, הישראלים, נמשיך לעשות ולא משנה מה קורה סביבנו, זה קניות. יזמים רבים מבינים היטב עד כמה הישראלים מכורים לקניות, מכל סוג שהוא, ומי שמשכיל לפתח מוצר חדשני או ייחודי יכול לגרוף את כל הקופה וליהנות מקהל יעד גדול ונאמן. הבעיה היא שגם מי שיש לו חלום, לא תמיד יודע איך להגשים אותו. המכשול שעומד בדרך יהיה לרוב זהה בין כל היזמים ובעלי הרעיונות והחלומות, והוא המכשול הכלכלי. אם אתם רוצים להגשים את החלום שלכם, הנה הדרך הנכונה לעשות זאת.

מתחילים על שולחן השרטוט

אתם יודעים בדיוק מה המוצר שלכם, איזה שירות אתם עומדים לתת ללקוחות שלכם ואיך בדיוק מתבצעת הלוגיסטיקה המורכבת הזו. כעת נותר לכם להתחיל ליישם, אבל עוד קודם לכן, כדאי שתדעו מה נדרש מכם כדי להגיע לשם. הכינו רשימה מפורטת של כל מה שדרוש לכם, לרבות חנות, מחסן, משרד, חומרי גלם, כוח עבודה, מחשוב וטכנולוגיה, וכן צרכים נוספים כמו שיווק ופרסום. ככל שתדעו בדיוק מה העלות הנלווית לכל אחד מאלה תוכלו להתחיל להתארגן בצורה נכונה ברמה הכלכלית. יועץ עסקי הוא אחד הגורמים המרכזיים בשלב הזה, והוא יעזור לכם לתכנן לא רק יעדים ומטרות במסגרת התכנית העסקית שלכם, אלא גם תכנית עבודה ברורה ומסודרת לכל אורך הדרך.

דואגים לתזרים

בשלב הבא עליכם לדאוג גם לתזרים המזומנים שלכם. כלומר, אם אתם צפויים לשלם משכורות, שכירות חודשית למקום העבודה שלכם וגם לספקים שידאגו להעביר לכם סחורה בזמן, כדאי שיהיה לכם כסף נזיל. הלוואה בערבות המדינה היא אחד הפתרונות היעילים הקיימים היום לרשות עסקים קטנים בראשית דרכם או בשלב הצמיחה, ואם אתם נמצאים בנקודה הזו – אפשר ואף רצוי לשקול את האפשרות הזו לעומק.

אל תחכו לשעת צרה

תכנון נכון מראש יעזור לכם להימנע גם מצרות אפשריות, וכל טיפול מונע מומלץ בחום. עסק שנקלע לקשיים יתקשה לקבל הלוואות מהבנקים ומגורמים אחרים, לרבות גורמים שמטרתם לסייע לעסקים קטנים. במקרים קיצוניים יותר אתם עשויים להיקלע לחובות גדולים שיובילו לבסוף לתהליך שממנו תוכלו לצאת רק בעזרתו של עורך דין פשיטת רגל. תחסכו מעצמכם את הקשיים הללו. תכננו נכון, חשבו לטווח ארוך ובעיקר נסו לקבל החלטות שיעלו בקנה אחד עם המטרות העסקיות שלכם, ועם התכנית העסקית שהגדרתם. הדרך להצלחה מתחילה (ומסתיימת) בדיוק שם, ואין סיבה שתסטו ממנה.