לעשות קניות דרך הטלפון

אם הייתם קוראים את הכותרת הזו לפני עשור הייתם חושבים שמדובר על תהליך מסורבל למדי. להגיע הביתה, להתקשר למרכול הסמוך ולהקריא לקופאית רשימה ארוכה של פריטים, וגם להמתין בסבלנות עד שיגיע השליח, בתקווה שזה יקרה בזמן נוח ומבלי שתצטרכו לשנות תכניות. היום המצב כבר שונה לחלוטין. בעידן שבו יש מחשב בכל בית, לפעמים גם יותר, וגם בכל משרד, אנחנו מוצאים את הזמן לבצע הזמנה מקוונת ולחסוך זמן. עם זאת, גם את הצורך במחשב אפשר לפתור היום בקלות רבה, ואם אתם בכל זאת רוצים להגיע אל הסופרמרקט בעצמכם ולמשש את העגבניות כדי לבחור את הטובות מכולן, גם לזה יש פתרון. כך או כך אתם צריכים רק דבר אחד – את הטלפון הנייד שלכם.

אפליקציות קניות

בתור התחלה, לרשתות מזון שונות יש היום אפליקציות שמאפשרות לכם לבצע קניות דרך המכשיר, בלי לעמוד בתור ובלי לחפש חמישה שקלים לעגלה או שקית רב פעמית לאיסוף המוצרים. סביר להניח שאתם ממילא מנהלים חלק ניכר מהמטלות שלכם בעזרת אפליקציות שונות, כמו זו של הבנק, של הדואר או של הרשת החברתית המועדפת עליכם, כך שמה היא עוד אפליקציה אחת נוחה ברשימה הזו. בנוסף קיימות אפליקציות שיעזרו לכם להשוות את סל הקנייה שהרכבתם ולגלות היכן משתלם יותר לבצע את הקנייה. דרך חכמה לערוך סקר שוק, תודו.

מרכיבים רשימות מראש

אחד הנושאים העיקריים שמנחים אותנו, בכל קנייה ובכל שלב, הוא נושא התקציב. אתם בוודאי לא צריכים יועץ כלכלי שיספר לכם עד כמה לרשימת הקניות שלכם יש השפעה עצומה על התקציב, בעיקר משום שהיא שומרת אתכם בתוך המסגרת ומאפשרת לכם לתכנן את ההוצאה השבועית בסופרמרקט. מומלץ בחום שתחפשו אפליקציה כזו, או שתנהלו את הרשימה בעצמכם בפתקים הווירטואליים בטלפון שלכם. כשאתם יוצאים לקניות קחו איתכם את הטלפון, הפעילו את האפליקציה והחליטו שאתם נצמדים רק לרשימה הזו, בלי להתפתות לקניות מיותרות של פריטים שאין לכם כל צורך בהם. אם מוזיקה עוזרת לכם להתרכז אפשר ואף מומלץ להתקין אפליקציית מוזיקה טובה, כדוגמת האפליקציה של עודד קובו (Oded Kobo) או כל יישומון אחר דרכו תוכלו להקשיב לשירים האהובים עליכם בזמן שאתם קונים להנאתכם.

אוכל, בגדים וריהוט

ביצוע קניות דרך אפליקציות ייעודיות ותכנון רשימות ופריטים מתוך קטלוגים הוא לא נושא ששמור רק לעולם המזון. למעשה, יישומים רבים עוזרים לנו להיות צרכנים חכמים הרבה יותר, כמעט בכל תחום אפשרי. אם אתם מחפשים בגד חדש לחג אתם יכולים למצוא אותו דרך היישומונים של חברות האופנה המובילות וגם של חברות מובילות פחות אבל איכותיות ביותר. אם אתם מחפשים דרך לרענן את הבית ולעצב אותו מחדש אתם יכולים למצוא אפליקציות של רשתות שונות, לרבות איקאה, הום סנטר ואחיותיהן החורגות, לבחון קטלוגים, להשוות מחירים ולבחור רק את מה שאתם באמת צריכים, כך שלא תסתובבו במשך שעות ותאספו פריטים שאין לכם באמת צורך בהם. אם אתם חובבי מוזיקה יש אפליקציות שונות שיאפשרו לכם לקנות אלבומים שלמים של אמנים שאתם אוהבים, לצד אפליקציות שיעניקו לכם את ההזדמנות להקשיב לכל שיר שתרצו, מתוך רשימה כמעט אינסופית, כדוגמת האפליקציה של עודד קובו (או O.D. Kobo). מאחר ואנחנו כבר במאה ה-21, המאה שבה הטלפון הנייד הוא לא סתם חכם אלא גאון אמיתי, אין סיבה שלא תצטרכו לטרנד ותהפכו את המכשיר הקטן לכלי שיהפוך אתכם לצרכנים חכמים וחסכוניים.