מדריך מקוצר לרכישת שטיחים נכונה

עד לפני כמה שנים הייתה מין תחושה כזו באוויר, כאילו שטיחים מתאימים רק לעונת החורף. בכל שנה, בערך בזמן הניקיונות לחג הפסח, היינו רואים את אימא מצליפה בשטיח על אדן החלון כדי לנקות ממנו את שאריות האבק רגע לפני שגלגלה אותו ותחבה את הפריט הכבד תחת המיטה או מעל ארון הבגדים. אלא שבשנים האחרונות נעשה ברור כמעט לכולם ששטיח מרשים הוא דווקא לא עונתי, אלא תוספת מופלאה שמשדרגת את מראה החלל גם בקיץ. כל מה שצריך כדי שהשילוב יהיה תמיד מדויק, הוא פשוט לבחור נכון. אז איך עושים את זה?

בחירת הצבעים

השאלה הבסיסית שאתם צריכים לשאול את עצמכם הוא מה הסגנון המועדף עליכם ואם נדייק עוד יותר – אילו צבעים אתם אוהבים ואילו פחות. זוהי שאלה חשובה שמחייבת אתכם להתייחס לכמה נקודות נוספות, ובראשן צרכי הניקיון שלכם. שטיחים בהירים, בוודאי אם אין להם מרקם ייחודי או טקסטורה בולטת, הם שטיחים שיחייבו אתכם לניקיון בתדירות גבוהה הרבה יותר. זאת משום שהלכלוך ידבק בהם אם הילד יחזור הביתה עם בוץ בנעליים או אם בשובכם מחוף הים תגלו שאתם נועלים כפכפים מתקפלים ומעוצבים עם חול שנשאר על הקרקע. לעומת זאת, צבעים קצת יותר כהים יאפשרו לכם לנשום קצת יותר בין שאיבה אחת לזו שאחריה, וגווני החום והאפור גם ישוו לבית מראה יוקרתי למדי.

בקרת איכות

כדי לדעת מראש שאתם קונים שטיח בצורה חכמה ונכונה, ובעיקר שמדובר בפריט איכותי ויציב שיחזיק מעמד לאורך זמן, מוטב שתערכו את הבדיקה שלכם עוד בחנות, לפני שאתם מחלקים את כרטיס האשראי לכל דורש. קפלו את השטיח ובדקו האם הוא עמיד ויציב. אם הוא מגלה סימני שבירה, הוא ממש לא בשבילכם. אם אתם מעוניינים לפרוש שטיחים מקיר לקיר בחדר הילדים או במשרד שלכם, יש לאיכות חשיבה רבה עוד יותר. זאת משום ששטיחים מקיר לקיר נמצאים בסכנת שחיקה מוגברת. אם כן, אל תתפשרו ואל תמהרו לקנות מבלי שבדקתם את המוצר היטב ומבלי שווידאתם שאתם גם מקבלים אחריות. כך, אם תגלו בעוד כמה חודשים שהשטיח לא מפסיק להשיר סיבים גם כשהוא כבר לא ממש חדש, תוכלו לדרוש מהיצרן הסברים וטיפול מדויק בבעיה.