מוצרים שפשוט אי אפשר לקנות אונליין

ככל שהזמן חולף אנחנו מגלים שאפשר לקנות כמעט הכל דרך הרשת. בגדים, נעליים, איפור ואפילו אוכל, גאדג'טים, ספרים ומוזיקה. ובכל זאת ישנם כמה מוצרים, ובעיקר שירותים, שקשה לקנות אונליין, ואפילו קצת פחות מומלץ.

  1. טיפולים רפואיים

למרות שישנם כמה שירותים רפואיים שאפשר לקבל מרחוק, בעיקר אבחון רפואי ראשוני וקבלת אישור רפואי למי שזקוק לו למקום העבודה – שירותים רבים אחרים מאתגרים יותר. יכול להיות שיבוא היום שבו נוכל לקבוע פגישה מקוונת אצל הרופא ולקבל אבחון דרך מצלמת המחשב, וגם מרשם באמצעות הודעת סמס. עד שיגיע היום הזה נמשיך להגיע למרפאה כנראה.

  1. רפואה אסתטית

מצד אחד אנחנו יכולים להתאמן מבלי לצאת מהבית, עם סרטוני הדרכה ברורים וטובים שמלמדים אותנו כמה תרגילים מחטבים, ומצד שני אנחנו לא יכולים ליהנות משיטות מתקדמות לצורך המסת שומן, למשל. אנחנו יכולים לרכוש קרמים אונליין בתקווה שהם יסייעו לצמצם את הקמטים אבל מתיחת פנים עדיין מחייבת ייעוץ אישי אצל הרופא וגם ניתוח בהרדמה. אולי מישהו יחליט בהזדמנות להגיע אלינו הביתה עם ציוד מתאים ולעזור לנו להרגיש ולהיראות צעירים מבלי שנתאמץ?

  1. מכוניות ודירות

האמת היא שבנושאים כמו דירה ומכונית כנראה שעדיף לנו להימנע מרכישה אונליין. אתם לא רוצה להזמין מכונית יוקרתית רק כדי לגלות שהיא לא מה שציפיתם, ואתם בוודאי לא רוצים להגיע אל הדירה החדשה עם המובילים (היקרים) וללמוד בדרך הקשה שהתמונות היו מחמיאות אבל לא קרובות למציאות. נכסים יקרים מהסוג הזה אנחנו צריכים לקנות בעצמנו, אחרי שניסינו ובדקנו, ואין דרך אחרת.

אולי בעתיד?

יכול להיות שהנושאים האלה יתבשלו אצלכם עכשיו היטב וגם יביאו להשראה שתוביל לפיתוח חדשני ומשנה חיים, ויכול להיות שלא כל דבר צריך להתבצע מרחוק. כנראה שאם היינו יכולים לנהל כל תחום בחיינו דרך המסך ומבלי לצאת מהבית, היינו הופכים באופן רשמי ליצורים בלתי חברתיים בעליל. מצד שני, הטכנולוגיה המתפתחת מקלה עלינו משמעותית ועד לפני כמה שנים חשבנו שנתקשה לקנות בגדים מבלי למדוד אותם קודם או להזמין ירקות מבלי שנזכה למשש אותם אצל הירקן. כך או כך נדמה שאנחנו מתקרבים לרגע שבו תחומים נוספים יהפכו למקוונים ואנחנו נתקשה למצוא סיבות טובות לזוז מהספה.