קניות אונליין – מתי כן ומתי לא?

ככל שהזמן חולף אנחנו מגלים עוד ועוד דרכים להישאר בבית, מול המסך, ולדאוג לכל הסידורים שלנו מרחוק. הבנקים הפכו לדיגיטליים, את הסרטים אנחנו רואים מהבית וגם קניות בסופרמרקט אנחנו יכולים לבצע מבלי למשש ולו עגבנייה אחת. עם זאת, ישנם עדיין כמה פריטים שעדיף לא לקנות מרחוק, אלא להגיע אל אולם התצוגה, אל החנות או אל המוכר, לבדוק, לראות בזוג העיניים שקיבלנו ולקבל החלטה מושכלת. לפניכם 2 מצבים שבהם כדאי לכם להיזהר, וגם כמה שבהם תחסכו לא מעט אם תרכשו אונליין.

כלי רכב

סביר להניח שגם אתם יודעים שאין שום סיבה לקנות רכב מבלי לנסות אותו או לכל הפחות לראות אותו בעצמכם. אלא שההמלצה הזו מתייחסת לכלל כלי הרכב, לרבות אופנועים ואופניים. זה נכון עוד יותר כאשר אתם קונים מאדם פרטי ולא מחנות או סוכנות. כך, מי שמחפש לקנות אופניים חשמליים כדאי שיגיע אל החנות או אל בית המוכר, יוודא שהגובה מתאים לו, שהמפרט הטכני שהוצג הוא המפרט האמיתי, ושמצבם של האופניים טוב. אם תשלמו מראש ותמתינו להגעת האופניים אליכם הביתה אתם עשויים לגלות לא מעט הפתעות ובשלב הזה יהיה לכם הרבה יותר קשה לדרוש החזר.

מיטה ומערכת ישיבה

רובנו שונאים לקנות ריהוט, בעיקר בגלל התהליך שנראה מורכב ומעיק למדי. אלא שיש כמה פריטים שאתם פשוט חייבים לראות ולנסות לפני שאתם קונים, ובראשם – המיטה החדשה שלכם. גם אם מצאתם ברשת מיטה זולה שגם נראית סביר, זה לא אומר שכדאי לכם לקנות אותה, ויש סיכוי לא רע שכבר בלילה הראשון תגלו שהיא רכה מדי, קשה מדי, צרה מדי, או פשוט לא נוחה. מיטה, ובאופן דומה גם ספה, כדאי לקנות רק אחרי שהרגשתם את מידת הרכות (או הקושי) ובדקתם שזו אכן המיטה שמתאימה לצרכים האישיים שלכם. עדיף שתשקיעו זמן נוסף בהגעה לחנות וגם קצת יותר כסף ברכישת המיטה, לטובת שנת הלילה שלכם.

מתי זה כן משתלם?

מי שסובל מהביקור בסופרמרקט יכול לחסוך זמן יקר, ולעיתים גם כסף, ולבצע רכישה אונליין. היתרון הגדול ברכישות מהסוג הזה – והוא נכון לעיתים רבות גם ביחס לרכישת ביגוד והנעלה אונליין – הוא שאתם ממוקדם יותר, בעוד בביקורכם במקום אתם עשויים להתפתות לכמה פריטים שכלל לא היו בתכנון. גם מזון לכלבים תוכלו לרכוש היום אונליין וחנויות חיות מציעות שירותי משלוחים נוחים למדי. אז נכון, יש כמה פריטים שבהם נדרשת רגישות גבוהה למדי ולכן מומלץ להימנע מרכישתם באופן מקוון, אבל באופן כללי אין ספק שמדובר בשינוי חיובי, כזה שרובנו כבר אימצנו.