3 טיפים שיחסכו כסף על תכנון החתונה

נדמה שההחלטה להינשא מורכבת משלושה שלבים שונים. הראשון הוא הצעת הנישואין, ולמרבה המזל האחריות בשלב הזה מוטלת לרוב על צד אחד. השלב השני הוא תכנון האירוע עצמו, והוא השלב המאתגר בדרך לזה המהנה – האירוע הגדול כמובן. מה הופך את שלב ב' למאתגר כל כך זה הזמן הרב, האנרגיות והמשאבים שנדרשים מאיתנו. מצד שני, אפשר לחסוך לא מעט כסף אם רק מתכננים נכון, והנה שלושה נושאים שתוכלו לחסוך בהם כמה שקלים שישאירו עודף לירח הדבש.

בחירת אטרקציות

אם חלמתם על החתונה שלכם במשך שנים אפשר רק להניח שאתם רוצים הכל מהכל. גם רקדנים סמויים, גם בר אקטיבי, גם נגנים שילוו אתכם לחופה, גם זמר שיופיע, גם מופע זיקוקים וגם יונים שיתעופפו עם שבירת הכוס. לא צריך לבדוק מחירים כדי להבין שמדובר בשילוב מאוד יקר של גורמים, אבל אם תתמקדו בפרט אחד, אולי בשניים, יכול להיות שתשיגו את המטרה בקלות ובמחיר נמוך יותר. נכון, זה אירוע של פעם בחיים ואין סיבה שלא תיהנו ממנו, אבל נסו לחשוב על הצד השני: ריבוי אטרקציות יוביל לעומס מידע על האורחים שלכם, והעומס הזה לפגוע בהנאה מהאירוע.

עיצוב האולם וההזמנה

אתם רוצים לעצב כל פרט קטן בדיוק מרבי, והרי זה משובח, אבל סקר שוק קצר יגלה לכם איפה אתם יכולים לחסוך. למשל, עיצוב הזמנות לחתונה יכול להיות יקר למדי אם לא תשוו בין מעצבים ובתי דפוס, ולכל אלמנט שתוסיפו לעיצוב האולם יש משמעות כספית לא מבוטלת. האם אתם באמת צריכים מפות זהב עם עיטורים וזרי פרחים ענקיים לצד נברשות ענק או שטיח אדום?

שמלת הכלה

לא, את ממש לא צריכה להשאיל שמלה כדי לחסוך כסף, וגם לא לקנות אותה באיביי תמורת 20 דולר בלבד. מצד שני, את בהחלט יכולה לחסוך בעלויות אם תערכי סקר שוק קצר ותבחני את האפשרויות שלכם. מעצבות מובילות יכולות להציע שמלות יפהפיות במחירים אטרקטיביים, ואם יש לך פנטזיה על שמלה מסוימת את תמיד יכולה לבקר שיתפרו אותה במיוחד עבורך. אז לא תמצאי שמלת כלה ב-200 שקלים אלא אם את מסתפקת בשמלה לבנה שנמכרת בסוף עונה באחת מרשתות האופנה, אבל את בהחלט יכולה למצוא מעצבת נפלאה שתעצב שמלה משגעת במחיר נוח לכל הדעות, ובוודאי שלא בסכום בן 5 ספרות. אם תחשבו כמה חסכם בצעדים הקטנים הללו תגלו שיש לכם תקציב לכמה לילות נוספים על החוף בתאילנד.